cs

Flam Boyage
Flamboyage trendiest ideas for 2015.

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Flam Boyage


Flam Boyage : Pokud chcete, aby vaše vlasy s přirozenou barvou a světla, která není v rozporu se základní barvou, Flamboyage è přímo pro vás, zeptejte se svého kadeřníka. To je inovační proces, vyvinutý společností kadeřnici Angelo Seminara, přičemž malé části vlasů vytvořit odrazy po celé délce, které dokonale splynou s zbytek kabiny. Cílem je vytvořit přirozený jas à číst a pruhy. Ženy milují hrát s vlasy: někdy s funky barvami a zapnuto a někdy hledat přírodní ù a ženské pi účinky. S Flamboyage è barvu po celé délce vlasů s odstíny v odstínech čokolády, lehké mědi, med a tabáku dát kontrast a světlo do tmavé vlasy a hnědou. Dokonalá technika na všech druhů řezů: osvětlení třásně a boční trsy a pohyb a corposit à dlouhé vlasy, bez trochu kontrast v tónu, jsou ploché a bez hnutí. Flamboyage je založena na nové barvicí metoda, kde používáte fólie v době expozice kontrolovat vývoj barvy a intenzitu efektu, což omezuje riziko chyb. Nebude žádné překvapení na závěr. Pruhy barev jsou tak tenké, že výsledek ì o è vlasy přírodní povrch, sofistikované a diskrétní, bez falešných barev a s možností přidat další tóny a odrazy, když barva nebude pi ù světlé a originální. Dokonalé è Flamboyage à hnědé vlasy tón, nošeny měkké vlny, mokrý vzhled, který zvýrazní nuance, vytvořené s touto novou technikou barvení.

Encyclopaedic hair website

Flam Boyage capelli Flam Boyage acconciature Flam Boyage estetica Flam Boyage moda-capelli Flam Boyage salute Flam Boyage parrucchieri

Flam Boyage - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Flam Boyage, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Flam Boyage, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Flam Boyage, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Flam Boyage, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

19 Jun 19

Luc Vincent, Sophie Tessier La Rousse, Stephane Scotto Di Cesare

 

Ph: Alain Comtois
Make-up: Vanessa Ortiz
Stylist: Anne Sophie Gadbois

hair-collections

19 Jun 19

Jonny Engstrom

 

Collection: Redux

hair-collections

18 Jun 19

Laurent Decreton

 

In his Blossom collection the hairstylist fuses street hairstyles with the Paris runway looks. Choppy bobs, Japanese braiding techniques and the cool-girl curly hairstyles. Blossom is a hair story with a fresh modern feel, the hair literally blossoms on each picture. Inspired by what Laurent sees on the streets during his many travels he has effortless translated all influences such as unique colors, textures and movement into this collection. The hair colors of this Blossom collection are as bold as the used haircuts. Fiery red is the the trend color for this spring/summer, combined with a bob cut or a mid-length haircut the color really blossoms. For the guys the grunge street style with medium to long hair has been upgraded with a slick touch.

Collection: Blossom
Ph: Giel Domen
Make-up: Natacha Maillard
Stylist: Lieve Gerrits

hair-collections

18 Jun 19

Adria Regadera, Víctor Gutierrez, Adolfo Vicente and David Fernandez

 

Lives that cross at one point, the crossroads of the hair salon. A point of confluence where people from all backgrounds and styles leave feeling happier than when they first entered.

Collection: Lives
Ph: Javier Avila
Make-up: Rodelas
Art Director: David Rodelas

hair-collections

17 Jun 19

MATRIX

MATRIX (brand americano di prodotti professionali per capelli
di proprietà di L'Oreal) sarà partner ufficiale
di MILANO PRIDE 2019 con la linea
di trattamenti e styling per capelli Total Results.

La MILANO PRIDE celebra le diversità in tutte le sue forme,
non solo quelle legate all'orientamento sessuale.

La MILANO PRIDE 2019 durerà una settimana
dal 21 al 29 Giugno.

Il connubio con il brand Matrix Total Results nasce dalla condivisione
di valori come l'inclusività, la libertà e l'uguaglianza.

Durante la Pride Week, MATRIX sarà presente in Piazza Oberdan 
con un "Pride Hair Bar" dove gli HAIRSTYLIST offriranno servizi
di blow-dry e piega express.Enter in Flam Boyage